Atrakcje nad Morzem Bałtyckim, czyli co warto zobaczyć?

Urlop nad polskim morzem nie musi oznaczać jedynie leżenia na plaży i opalania się. Wręcz przeciwnie, ta część polski obfituje w szereg wspaniałych atrakcji, które warto zobaczyć, a o których – co dziwne – wielu Polaków po prostu nie wie.

Co to za atrakcje? Wymieniać można by długo, ale np.:
– Bursztynowa Promenada Gwiazd w Gdańsku, czyli aleja upamiętniająca najbardziej zasłużonych artystów z Polski i z krajów zagranicznych. Wśród nich można znaleźć odciski takich ludzi jak Andrzej Grabowski, Jerzy Zelnik, Robert Więckiewicz, David Lynch i wielu innych.
– Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, obejmujące mnóstwo eksponatów związanych z naszą rodzimą marynarką (a także Muzeum Miasta w Gdyni, Poczty Polskiej w Gdańsku i ogólnie – mnóstwo wspaniałych muzeów!);
– Woliński Park Narodowy z żubrami, jednym z najstarszych drzew w Polsce i wystawą V3 – broni, którą Niemcy w czasie II wojny światowej starali się utrzymać w sekrecie.
– Dino Park w Malborku, czyli park z dinozaurami (także poruszającymi się!), kinem oddziałującym na pięć zmysłów i wieloma innymi atrakcjami.
– Jar Rzeki Raduni, czyli rezerwat z unikalnymi stokami, porośniętymi roślinnością podgórską, i z niezwykłym jak na te warunki mikroklimatem.
– I wiele, wiele innych.

Jeszcze raz więc: atrakcje nad Morzem Bałtyckim nie ograniczają się do leżenia i opalania na plażach, choć taki mit wciąż o tych rejonach Polski pokutuje. Wręcz przeciwnie, zwolennicy aktywnego wypoczynku – czy to w sensie zwiedzania różnych atrakcji, czy to w sensie sportów – znajdą tam coś dla siebie.