Alkoholizm (9)Dzieci mają to do siebie, że w życiu poszukują osób, które będą postrzegać jako wzory do naśladowania. W oczach dzieci dorośli są niesamowici, ale nie zawsze.  Alkoholizm u dzieci może mieć początek właśnie wtedy, gdy te zobaczą swoich rodziców spożywających alkohol, bo też będą chciały.

Dzieci w wieku gimnazjalnym często sięgają po alkohol żeby przypodobać się rówieśnikom myśląc, że będą cool. Niestety, rzeczywistość jest inna i tak wczesne spożywanie alkoholu może prowadzić do alkoholizmu.

Co więcej, nie zawsze jest tak, ze dzieci piją, bo chcą – czasami wygrywa ciekawość, która jak wiadomo jest pierwszym stopniem do piekła, alkoholizmu. Alkohol działa na receptory w mózgu, które odpowiadają za nieśmiałość. Po alkoholu jesteśmy odważniejsi i bardziej agresywni – to właśnie powód dla, którego alkohol trafia do rąk niepełnoletnich. Należy z tym walczy i uświadamiać dzieci, że alkohol w ich wieku wcale nie jest czymś fajnym, ponieważ może ograniczyć ich rozwój osobisty co może skutkować niskim IQ.