Gra w tenisa to świetna aktywność, której wartość trudno przecenić. Godzina tygodniowo biegania za piłką na korcie to idealne rozwiązanie dla osób pragnących zrzucić kilka kilogramów. Dodatkowo świetnie wzmacnia mięśnie i poprawia koncentrację. I oczywiście humor.

Jeżeli chcesz zacząć grać w tenisa, na początek nie musisz wydać zbyt wiele. Akcesoria tenisowe, to znaczy ich większość, nie jest konieczna, by nauczyć się grać. Na pewno przyda ci się dobra rakieta i bardzo wygodne buty sportowe, jednak z innych drobiazgów możesz zrezygnować. Rakiety także nie musisz kupować od razu i nie musi to być artykuł z najwyższej półki. Zwłaszcza, że w miejskich ośrodkach możesz wypożyczyć całkiem niezłą rakietę.
Jeżeli zaangażujesz się w grę, może okazać się, że będziesz potrzebować coraz więcej dodatków. Przepuszczający powietrze strój tenisowy i wygodna bielizna dla sportowców to tylko początek. Bardziej zaawansowanym radzi się kupić profesjonalną rakietę, dostosowaną do stylu gry i wzrostu zawodnika.