Długoterminowa prognoza pogody – Łeba.

Prognoza pogody to bardzo ważne informacje dzięki, którym możliwe jest zaplanowanie dnia, a nawet całego urlopu. Dzięki przewidywaniem meteorologów można dostawać wiele działań i czynności, jak również zaplanować atrakcje realizowane na zewnątrz. Jak przedstawia się 16 dniowa prognoza pogody Łeba?
Przewidywania synoptyków na najbliższe dwa tygodnie przedstawiają się następująco.
Długoterminowa prognoza określa kilka czynników, którymi są przede wszystkim:
– temperatura powietrza w ciągu dnia,
– temperatura w nocy,
– opady deszczu i śniegu, wilgotność,
– ciśnienie,
– występowanie i siłę wiatru, itp.
Dla Łeby aspekty te przedstawiają się następująco:
Temperatura na najbliższe dwa tygodnie nie spadnie poniżej 2 stopni Celsjusza w dzień. Najwyżej notowaną wartością będzie 6 stopni. Temperatura w nocy będzie kształtowała się na poziomie +4 – 1 stopni.
W okresie najbliższych dni można spodziewać się również umiarkowanych opadów deszczu, a nawet śniegu. W tych dniach należy spodziewać się powiewów wiatru w kierunku północno – zachodnim i północno wschodnim. Siła wiatru nie powinna przekraczać wartości 35 km/h.
Najbliższe dni nie rozpieszczą promieniami słonecznymi, a większość czas występować będzie zachmurzenie. Prognoza przewiduje niewielkie zawirowania ciśnienia, jednak nie będą one niebezpieczne i niekomfortowe dla osób wrażliwych,
Długoterminowe prognozy pogodę przewidują również powolne przyjście wiosny, jak również zapowiadają słoneczny i spokojny koniec lutego – początek marca.